В США зробили прорив у створенні нейронних мереж для військових

Дослідницька лабораторія Сухопутних військ США (U.S. Army Research Lab – далі АRL) цього літа зробила прорив у двох проектах зі створення нейронних мереж, які будуть допомагати командирам приймати рішення на полі бою, а також надавати інформацію про здоров'я військовослужбовців, яка збирається за допомогою волокон у їх формі.

БПЛА та майбутні війни

Напевно, важко повірити, що одна з найважливіших технологій майбутнього – це всього лише дрібні дрони. Але мова йде про розумні дрони. Настільки розумні, що вони здатні спілкуватися один з одним і об'єднуватися в рій, створюючи єдиний ройовий інтелект, який, користуючись очима і «мізками» всіх своїх «бджілок», вміє збирати і обробляти інформацію, ставити завдання, знаходити рішення і робити висновки з помилок.

Найновіша протидронова система знищує малі безпілотники залпом струнких розтяжок у гвинти БПЛА

Після успішних випробувань новий підрозділ дослідницьких технологій Пентагону закінчив роботу над системою протидронових апаратів, яка може вражати струнами розтяжок у гвинти загрозливих безпілотників, змушуючи їх падати з неба. Агентство оборонних дослідницьких проектів оборонного спрямування (DAPRA) намагається передати цю технологію на програму запису за допомогою різних програм придбання послуг, повідомило Бюро 7 червня. Програма Mobile Force Protection (MFP)призначена для подолання вторгнень невеликих безпілотних літальних апаратів над військовими об'єктами та колонами.

Комплекс радіотехнічної розвідки Gekata від "Інфозахист"

“Рій” безпілотників із пристроями радіотехнічної розвідки зможе виконувати рівно ті ж завдання, що і літаки AWACS. “Ядро” цього комплексу – 10-кілограмові підвісні контейнери із обладнанням для ведення РТР, які підвішуються на безпілотні літальні апарати PD-2 від компанії «Укрспецсистемс», оскільки ці БПЛА можуть тривалий час перебувати у повітрі зі значним навантаженням.