Найновіша протидронова система знищує малі безпілотники залпом струнких розтяжок у гвинти БПЛА

Після успішних випробувань новий підрозділ дослідницьких технологій Пентагону закінчив роботу над системою протидронових апаратів, яка може вражати струнами розтяжок у гвинти загрозливих безпілотників, змушуючи їх падати з неба. Агентство оборонних дослідницьких проектів оборонного спрямування (DAPRA) намагається передати цю технологію на програму запису за допомогою різних програм придбання послуг, повідомило Бюро 7 червня. Програма Mobile Force Protection (MFP)призначена для подолання вторгнень невеликих безпілотних літальних апаратів над військовими об'єктами та колонами.

За допомогою радара діапазону X, MFP автоматично виявляє та ідентифікує потенційні загрози, а потім вибирає відповідний перехоплювач для реагування. Система має кілька різних невеликих безпілотників, які вона може відправляти, включаючи поворотні та фіксовані крила-перехоплювачі. Основним інструментом-перехоплювачем є той, який стріляє струнами розтяжок для знищення ворожого БПЛА.

Весь процес розроблений для роботи без втручання оператора.

 

"Оскільки ми зосереджувались на захисті мобільних активів, програма наголошувала на рішеннях із невеликим розміром з точки зору розміру, ваги та потужності", - сказав менеджер програми MFP Грегорі Авікола з офісу тактичних технологій DARPA. "Це також дозволяє отримати більш доступні системи і менше операторів".

Dynetics був основним системним інтегратором для MFP.

DARPA отримала 12 мільйонів доларів у 2020 фінансовому році та 4,3 мільйона доларів у 2021 фінансовому році на цю програму. Агентство не вимогає більше фінансування у 22 фінансовому році, що свідчить про закінчення проекту розвитку.

Програма, запущена чотири роки тому, успішно продемонструвала свою здатність перехоплювати безпілотник під час останніх випробувань на базі ВПС Еглін, штат Флорида.

Джерело:

https://www.c4isrnet.com/.../darpas-newest-system.../...