<br />
<b>Warning</b>:  Undefined property: stdClass::$helix_ultimate_image_alt_txt in <b>/sata2/home/users/defensetr/www/www.defensetrends.com.ua/plugins/system/helixultimate/overrides/layouts/joomla/content/full_image.php</b> on line <b>57</b><br />

В США зробили прорив у створенні нейронних мереж для військових

Дослідницька лабораторія Сухопутних військ США (U.S. Army Research Lab – далі АRL) цього літа зробила прорив у двох проектах зі створення нейронних мереж, які будуть допомагати командирам приймати рішення на полі бою, а також надавати інформацію про здоров'я військовослужбовців, яка збирається за допомогою волокон у їх формі.

Дослідження розробки відбуваються під час того, як американські військові готуються до битви, заснованої на даних, в якій великі обсяги інформації передаються з театру бойових дій, обробляються і використовуються для прийняття командиром рішень. Нейронні мережі являють собою комбінацію алгоритмів, які працюють разом щоб розпізнавати закономірності в даних за допомогою процесу, подібного до процесу, який відбувається у людському мозку.
Існує концепція, згідно з якою в майбутніх війнах буде перемагати той, хто володіє великою кількістю інформації для прийняття рішень. Такі технології використовують нейромережі.

smart fabric 2
Перший проект працює над створенням інструменту для бойових командирів, який кількісно визначає невизначеність при аналізі даних за допомогою нейронних мереж. Дослідники, пов'язані з Армійською дослідницькою лабораторією, створили нову основу для обробки нейронних мереж, яка б використовувала штучний інтелект для оцінки достовірності. Інструмент міг би покращити етичне використання штучного інтелекту та забезпечити командирам новий рівень впевненості у прийнятті рішень.
«Ідея полягає в тому, щоб забезпечити свого роду вимірювання невизначеності від системи штучного інтелекту, а потім люди використовували б цю інформацію, щоб приймати більш обґрунтовані рішення», - сказала Член американського дослідницького центру «Альянс Спільних Досліджень Військового Інтернету Речей» Internet of Battlefield Things (IoBT CRA) Меггі Вігнесс.
Деякі фактори впливають на невизначеність даних бойових дій та результатів штучного інтелекту, сказала Вігнесс. Даними можна маніпулювати, вони можуть мати випадковий "шум", який перешкоджає алгоритмам, або невизначеність може виникнути через пошкоджений датчик, на який напав противник. Щоб кількісно оцінити невизначеність у майбутньому, дослідники класифікували ці джерела у військових мережах та створили рішення для його управління.
Оскільки армія працює над впровадженням багатодоменних операцій, в яких підрозділи борються з противниками у п’яти доменах, дані з усіх п’яти мають бути об'єднані і інтегровані. Робота нейронної мережі вписується в роботу американського дослідницького центру «Альянс Спільних Досліджень Військового Інтернету Речей», яка "зосереджена на обробці даних і встановленні зв'язків через велику мережу датчиків, ці датчики можуть бути в будь-якому місці цих мультидоменів, які потім потрібно об'єднати", - зазначила Меггі Вігнесс.

smart fabric

Крім цього, дослідники з Массачусетського технологічного інституту США розробили програмоване волокно для солдатської форми майбутнього. Воно буде збирати інформацію про організм військових та надавати біометричні дані, які допоможуть контролювати стан здоров’я солдатів. Командири зможуть зрозуміти, чи втрачає солдат кров, який його пульс тощо.
За даними служби, це волокно може відчувати, зберігати, аналізувати та визначати активність. Технологія цифрового волокна знаходиться на етапі доведення концепції. Демонструючи, що волокно має можливості пам’яті, дослідники завантажили фільм на тканину, щоб показати, що воно може зберігати велику кількість інформації.
У майбутньому дослідники хочуть, щоб волокно могло зберігати алгоритми, які можуть аналізувати зібрані ним дані. Згідно з повідомленням ARL про прорив, волокно має нейронну мережу з 1650 з'єднань і успішно зібрало 270 хвилин даних поверхневої температури тіла. Використовуючи штучний інтелект у лабораторії, волокно з точністю у 96 відсотків визначило, яким видом діяльності займався солдат.
Зрештою, дослідники хочуть, щоб волокно могло генерувати та зберігати енергію для аналізу штучного інтелекту.
"Ви можете собі уявити, якщо солдат не реагує, ми, можливо, зможемо спілкуватися з цими носіями комп'ютерів ... де військова форма спілкується з Центральним командуванням або їх базою на полі бою", - сказав Джеймс Берджесс, Менеджер програми солдатських нанотехнологій. “Отже, якщо вони не реагують, ми можемо знати ... чи у них є крововтрата, чи дихають, який у них пульс, тому ми мали б деяку діагностичну інформацію, перш ніж навіть дістатися до солдата з командою рятувальників.”

"Розробка все ще перебуває

на «дуже ранній стадії»,

і команда має намір

впровадити її на поле бою

до 2050 року"

- сказав Джеймс Берджесс. Ця розробка також буде важливою частиною надання солдатам інформації про їх фізичний стан.