В Ізраїлі створили технологію Legion-X

В Ізраїлі презентували новітню мережеву технологію Legion-X, яка допомагає різним типам безпілотників працювати в "одній команді".

Система Legion-X забезпечує взаємодію між повітряними, надводними, підводними, наземними та підземними безпілотними платформами.
Під час демонстрації представникам медіа наочно продемонстрували, як працює Legion-X на прикладі безпілотних літальних апаратів Thor і дрона Rook. Дрони Thor скидали невеликі датчики, які можуть збирати інформацію про сейсмічний рух, для відстеження транспортних засобів або людей. Вони мініатюрні та виконані у вигляді дрібних каменів, що дає змогу вдало маскувати їх.

Разом із ними працювали й безпілотні шестиколісні автомобілі. Одна з таких машин випустила власний безпілотник на тросі. А другий автомобіль-робот, на якому було встановлено бойовий модуль із кулеметом, успішно атакував БПЛА.

Така злагоджена робота стала можливою завдяки тому, що кожна із систем працює разом, і дані, які вони збирають, включно з відео й інформацією про те, де вони перебувають стосовно одна одної, проєктуються на екран на найближчому спостережному посту.
Для чого створили Legion-X і як ця технологія працює

У компанії Elbit Systems, яка і розробила цю мережеву технологію, розповіли журналістам, про те, що до вдосконалення Legion-X до презентації їх підштовхнула, зокрема й російсько-українська війна.

"Ми дивимося на поточний конфлікт у Європі, дрони дуже впливають на повсякденні бойові дії, чи-то прості цивільні дрони в атаці, чи-то ISR", — сказали представники компанії.

Розробники пояснили, що Legion-X — це автономне мережеве бойове рішення, за допомогою якого можна успішно виконувати завдання на передових оперативних базах, на рівні тактичних наземних військ або в сценаріях міських бойових дій.

Нагадаємо, наприкінці травня ЗМІ писали про те, що рій дронів під управлінням ШІ зміг атакувати цілі в небі та на землі одночасно. Фахівці об'єднували в рої дрони Blue Bear Ghost і Insitu CT220, наземних роботів Viking і самохідну артилерійську установку FV433 Abbot.
А компанія Anduril Industries презентувала програмне забезпечення, яке спрощує управління великою кількістю безпілотників і роботів. Пристрої мають звільнити людські ресурси для інших завдань і допомогти більш чітко та повноцінно координувати військові операції.