Фінська Patria планує виробляти бойові машини в Україні

Фінський виробник бронетехніки Patria є останньою європейською компанією, яка розглядає можливість створення виробничого майданчика в Україні після подібних планів, озвучених офіційними особами Німеччини та Швеції та Великобританії.


Поки війна в Україні триває вже дев’ятнадцятий місяць, союзники обговорюють, як створити допоміжний шлях для Києва, здатний пережити триваюче вторгнення Росії. У той час як прямі передачі зі запасів зброї в країнах були важливими на початку, деякі уряди зараз шукають більш стійкі форми допомоги.

Для Фінляндії це означало по черзі розглядати питання збільшення можливостей виробництва боєприпасів як на національному рівні, так і деінде, закупівлі Києвом напряму у фінської промисловості та різноманітні міжнародні ініціативи для допомоги Україні.

Нещодавно місцеві ЗМІ почали повідомляти, що фінський виробник бронетехніки Patria Group розглядає пропозиції щодо організації частини виробництва в Україні.
«Були подані заявки на отримання комерційних експортних ліцензій, і управління оборони прискорило процедуру розгляду», — відзначив науковий співробітник Фінського інституту міжнародних відносин Джоель Ліннайнмякі

Але будь-які зміни у виробничих процесах або ланцюгах постачання, особливо в активній зоні бойових дій, надзвичайно складні та можуть спричинити за собою більші ризики.

Ліннайнмякі вказав на необхідність побудови «української армії майбутнього», про що говорив держсекретар США Ентоні Блінкен під час виступу в Гельсінкі в червні.

«Інвестиції в нові виробничі потужності є частиною цих зусиль», — сказав Ліннаінмякі.