<br />
<b>Warning</b>:  Undefined property: stdClass::$helix_ultimate_image_alt_txt in <b>/sata2/home/users/defensetr/www/www.defensetrends.com.ua/plugins/system/helixultimate/overrides/layouts/joomla/content/full_image.php</b> on line <b>57</b><br />

Військово-морський флот США випробовує дрон-вітрильник

ВМС США продовжують з’ясовувати, як безпілотні дрони вплинуть у майбутньому на функціонування флоту, Центральне командування Військово-морських сил США розпочало оперативні випробування безпілотника-вітрильника (Saildrone Explorer).

Обладнаний датчиками Saildrone Explorer, який тестується в затоці Акаба біля Йорданії, може надати ВМС відносно недорогий спосіб розширити зону огляду.
Дрон має 7 метрів в довжину і 5 метрів у висоту і для свого переміщення використовує енергію вітру. За даними NAVCENT, він також містить пакет датчиків, що працють від сонця. Судно було побудовано каліфорнійською компанією Saildrone.

salidron 2
Інші безпілотники, виготовлені компанією, вирушили в річні місії збору даних, а один, за даними компанії, самостійно здійснив рейс із Сан-Франциско до Гаваїв за 34 дні ще в 2013 році.
ВМС сподіваються, що можливості машинного навчання та штучного інтелекту Saildrone нададуть флоту доступний інструмент з нульовим викидом вуглецю, щоб бачити за лінію горизонту. Берегова охорона США почала випробування суден Saildrone восени 2020 року біля Гаваїв. За словами компанії Saildrone, такі транспортні засоби створені для тривалих морських місій і оснащені камерами, автоматизованими приймачами ідентифікації та радарними або інфрачервоними камерами для нічних можливостей. Вбудоване програмне забезпечення розпізнає цілі, які цікавлять, і може повідомляти про ці цілі кінцевим користувачам.