Ізраїль та ОАЕ розпочинають спільну роботу над автономним протичовновим кораблем

В останній день авіасалону, що проходить у Дубаї, Ізраїль і Об'єднані Арабські Емірати, повідомили про підписання угоди про співпрацю в розробці автономних систем озброєнь.

Договір уклали еміратський державний холдинг EDGE та ізраїльська оборонна компанія «Авіаційна промисловість». В опублікованій ними заяві йдеться про роботу над безпілотним плаваючим засобом, призначеним для боротьби з підводними човнами, крім того його можна буде застосовувати у цивільній сфері.
«У дусі угоди Авраама та співпраці з Ізраїлем ми вирішили поєднати зусилля з «Авіаційною промисловістю». Ми багато вкладаємо у розробку автономних систем і виробництво протичовнової платформи розширить наш портфель високотехнологічних розробок», - заявив генеральний директор EDGE Файсал аль-Банаї.
Ще у березні 2021 року представники ізраїльської компанії анонсували плани спільної з ОАЕ розробки сучасних безпілотних літальних апаратів.
Нова морська система зможе діяти в автономному та напівавтономному режимі, вести розвідку, займатися виявленням та траленням мін, служити платформою для запуску БПЛА. У цивільній сфері його основним призначенням стане пошук родовищ нафти та газу.