EUROSATORY 2022: НАСТУПНЕ ПОКОЛІННЯ БРОНЬОВАНИХ МАШИН

Минулого місяця оборонна виставка Eurosatory в Парижі підкреслила, що світова оборонна промисловість швидко відреагувала на зростаючий тиск на держави щодо модернізації своїх сухопутних сил і систем.

Різноманітні нові та вдосконалені платформи, включно з основними бойовими танками, бойовими машинами піхоти, бронетранспортерами, легкими багатоцільовими транспортними засобами та мобільними артилерійськими установками, були оприлюднені та демонстровані протягом тижня, причому найкращі представники галузі скористалися цією можливістю, щоб продемонструвати, як нові технології допомогли переглянути філософію проектування та пріоритети розвитку наземних систем за останні роки.

Rheinmetall випускає новий танк: KF51 Panther

KF51 Panther
У сфері танків Rheinmetall представила свій новий KF51 Panther, який включає в себе кілька нових технологій і конструктивних особливостей, щоб забезпечити значний технологічний стрибок у порівнянні з існуючими платформами.
Використовуючи переваги модульності, надані ініціативою НАТО Generic Vehicle Architecture (GVA), компанія Rheinmetall розробила платформу, яка забезпечує покращену летальність, ситуаційну обізнаність і живучість порівняно з подібними системами в легшому та мобільнішому шасі автомобіля. Оптимізувавши інтеграцію різних можливостей, Rheinmetall зменшив вимоги до екіпажу KF51 з чотирьох до трьох, що ще більше полегшило роботу складних платформ у той час, коли дефіцит персоналу стає все більшою проблемою.
Пантера оснащена більшою 130-мм гарматою Future Gun System (FGS), здатною на 50% більшу дальність ураження, ніж поточні 120-мм гладкоствольні гармати, а також має автоматизовану систему обробки боєприпасів для подальшого зменшення навантаження на екіпаж. Інші системи озброєння Panther включають станції озброєння з дистанційним керуванням, призначені для боротьби з безпілотними літальними апаратами, а також інтегровані боєприпаси HERO 120, що забезпечують цілевказування платформи за межами прямої видимості.
«Пантера» була розроблена з урахуванням майбутніх вимог, оскільки поточна GVA полегшить прийняття безпілотних турелей і потенційно повністю безпілотних машин у найближчому майбутньому.


Інші відомі танки на виставці


В іншому місці на Eurosatory KNDS – консорціум, що складається з Nexter і KMW, якому було доручено розробити франко-німецьку основну наземну бойову систему – представив технологічний демонстратор свого європейського основного бойового танка (E-MBT). Подібно до KF-51, E-MBT також має інноваційну розподілену концепцію екіпажу, станції озброєння з дистанційним керуванням, які здатні протидіяти БПЛА, і конфігурацію GVA, яка також забезпечує можливості дротового та дистанційного керування.

Sabrah
Серед інших представлених відомих танкових систем — концепція легкого танка Sabrah від Elbit Systems, яка включає 105/120-міліметрову опціональну безпілотну вежу на існуючих платформах, таких як бойова машина піхоти Redback (БМП) Hanwha Defence або шасі БМП ASCOD від General Dynamics Land Systems.


Нова та модернізована важка броньована техніка


У сфері важкої броньованої техніки на виставці Eurosatory було представлено кілька нових і оновлених варіантів існуючої броньованої техніки, що демонструє, як нові технології та динаміка на полі бою вплинули на пріоритети розвитку в цій галузі.
Наприклад, компанія KMW представила гусеничний варіант свого бронетранспортера Boxer 8×8 , оснащений фірмовою дистанційно керованою 120-мм гладкоствольною вежею RCH120, яка також включає спарений кулемет калібру 12,7 мм і новітню керовану протитанкову систему Spike LR2 від Rafael Defense Systems ракети, щоб проілюструвати неперевершену модульність конструкції Boxer.
Канадська фірма International Armored Group продемонструвала абсолютно нову платформу БМП 8×8 під назвою Rila, яка оснащена станцією дистанційного озброєння Escribano Guardian 30 і здатна перевозити дев’ять піхотинців у десантному відділенні, залишаючись при відносно скромній бойовій вазі 36 тонн.
BAE Systems продемонструвала останній варіант MkIV своєї перевіреної в бойових умовах платформи БМП CV90, яка об’єднує різноманітні передові сенсорні технології, такі як система активного захисту Iron Fist від ізраїльської військової промисловості, радарний датчик AESA від RADA та пасивна інфрачервона система виявлення Elbit Systems для модернізації живучості платформи та можливості усвідомлення ситуації.
Незважаючи на те, що під час оголошення не було присутніх демонстраторів технологій, офіційні особи армії США, які були присутні на заході, показали, що всі поточні прототипи в програмі Optionally Manned Fighting Vehicle (OMFV), яка має замінити БМП M2 Bradley, мають інтегровані гібридно-електричні силові установки, ще одне свідчення того, як військові організації все більш сприйнятливі до впровадження нових технологій і концепцій у своїх останніх конструкціях і формуваннях бронетехніки.


Прагнення до модернізації артилерійського озброєння та його підсистем


Додатковою ключовою особливістю цьогорічної виставки Eurosatory 2022 стала увага до модернізації артилерійського озброєння та підсистем, оскільки триваючий конфлікт в Україні підтвердив стратегічну важливість можливостей далекого високоточного вогню в сучасному бою.
Через поширеність недорогих систем БПЛА та розширених можливостей зондування, як російські, так і українські війська були особливо вразливі до контрбатарейного вогню через те, що вони спочатку покладалися на буксирувані гаубиці та артилерійські знаряддя. Отже, високомобільні артилерійські платформи викликали особливий інтерес протягом усього тижня на Eurosatory, причому кілька урядів висловили свою зацікавленість у придбанні нових систем.
Уряд Швеції заявив, що придбає більше 155-мм мобільних гаубиць Archer у BAE Systems після отримання першого замовлення з 48 одиниць, тоді як уряди Литви та Чехії публічно висловили свою зацікавленість у придбанні 155-мм мобільних гаубиць Caesar від Nexter які успішно використовуються українськими збройними силами.
Інші відомі компанії також рекламували свої високомобільні артилерійські рішення. KMW продемонструвала свою інтеграцію модульної 155-мм/52-калібрової гармати на шасі Boxer 8×8, Rheinmetall продемонструвала свою гаубицю HX3 10×10 , встановлену на вантажівці, Hanwha Defense представила свою 155-мм мобільну артилерійську установку K9 Thunder і відносно новачок Excalibur. Армія представила свою власну платформу Morana, яка об’єднує гаубицю 155 мм/52 калібру на шасі 8×8 виробництва чеської фірми Tatra.


Зростаючий тренд оцифровки платформи та модульності

F1 БТР BvS 206S Haegglunds ВС Германии
Нарешті, кілька визнаних виробників транспортних засобів продемонстрували інші легкі броньовані або спеціалізовані варіанти транспортних засобів і автомобільні підсистеми, що ще більше проілюструвало загальногалузеву тенденцію вдосконаленої цифровізації платформи та модульності.
Компанія BAE Systems продемонструвала свій броньований всюдихід BvS10, який викликав значний інтерес у Швеції, США та інших країн, стурбованих недоліками можливостей у сфері ведення бойових дій у Арктиці. Компанія також показала кілька нових модулів можливостей транспортних засобів, таких як датчик 360 MVP і системи ситуаційної обізнаності Check6, розроблені для наземних систем.
Iveco Defense Vehicles продемонструвала останній варіант своєї легкої багатоцільової машини (LMV) зі збільшеним корисним навантаженням і вдосконаленою системою приводу, тоді як турецький виробник бронетехніки Otokar продемонстрував свій широкий асортимент бронетехніки, включаючи Cobra та Ural LMV, які включають нову броню та дистанційне керування. -контрольовані озброєнні станції для підтримки суперматчу на полі.
Таким чином, побіжний аналіз останніх пропозицій оборонної промисловості щодо наземних платформ підкреслює стрімке зростання значення сегмента бронетехніки на світовому ринку. Швидкі темпи інтеграції нових технологій, таких як безпілотні озброєнні станції, інтегровані боєприпаси, що пересуваються, або покращені пакети датчиків, уже справляють трансформаційний вплив на модульність і можливості систем наступного покоління.
Тому вкрай важливо, щоб військові стратеги та посадові особи з питань закупівель постійно усвідомлювали прискорену швидкість, з якою союзники та ворогуючі організації можуть переглянути свої оборонні можливості в сухопутній зоні. У світлі стрімкого погіршення глобальних норм безпеки підтримка технологічного суперництва на полі бою може виявитися справді життєвою необхідністю.