БОЙОВІ РОБОТИ ПРОХОДЯТЬ НАВЧАННЯ «ЗДОРОВОМУ ГЛУЗДУ» ПЕРЕД РОЗГОРТАННЯМ

Оскільки Пентагон звертається до штучного інтелекту для допомоги в операціях, дослідники з Агентства перспективних дослідницьких проектів Міністерства оборони заявили, що вони наблизилися до того, щоб наділити роботів здоровим глуздом, необхідним їм для виживання на полі бою.

У той час, як за останнє десятиліття штучний інтелект значно просунувся вперед, сучасні машинні системи в основному призначені для вирішення специфічних завдань. Нинішнім моделям штучного інтелекту не вистачає інтуїції — чи здорового глузду — на відміну від людей.
"Вони не розуміють багато чого з того, що всі ми ніби просто знаємо", - сказав в інтерв'ю Ховард Шроб, керівник програми DARPA Machine Common Sense.
DARPA заявило, що внесло ряд покращень у численні експерименти з роботизованими системами та штучним інтелектом. Експерименти фінансуються в рамках проекту DARPA Machine Common Sense, ініціатива вартістю 70 мільйонів доларів, спрямована на те, щоб дати ШІ величезну кількість припущень, що лежать в основі людських дій та рішень.
Хоча роботи на ногах існують вже кілька років, щоб їх можна було розгорнути, їм необхідно адаптуватися в режимі реального часу до невидимих сценаріїв, таких як зміна місцевості, зміна корисного навантаження і зношування.
Дослідники хочуть навчити роботів навчатися на власному досвіді — явище, схоже на механізм навчання, через який проходять діти в перші роки життя, а не просто запам'ятовувати дані.
«Насправді, складно виміряти, наскільки добре розуміють системи, — сказав Ховард Шроб. Іноді простого вимірювання продуктивності може бути недостатньо - вам потрібно дійсно зрозуміти, що відбувається насправді.
Експерименти варіювалися від надання багатопалому роботу можливості брати різні об'єкти до навчання двоногого робота тому, як пристосовуватися до перенесення динамічних навантажень. Один експеримент, розроблений дослідниками з Каліфорнійського університету в Берклі, був спрямований на навчання чотирилапого робота тому, як адаптуватися до різних ландшафтів.
Шроб сказав, що до завершення програми залишилося ще півтора роки, і результати програми зрештою можуть бути використані для розробки роботів, які могли б замінити людей у певних ситуаціях на полі бою.
Шробе пояснив, що військовослужбовці, які проходять спеціальні школи, щоб навчитися діяти у конкретних бойових ситуаціях, усі розпочинають своє навчання зі здоровим глуздом. Хоча роботів можна навчити діяти в таких ситуаціях, без здорового глузду вони матимуть обмежене уявлення про навколишній світ і поводитимуться неправильно в непередбачених ситуаціях.
"Ми хотіли б почати з рівня здорового глузду, який ми могли б припустити, що всі знатимуть, а потім запропонувати їм просто прочитати інструкції, можливо, подивитися їх демонстрації та мати можливість виконувати завдання самостійно", - сказав Шроб.
За його словами, роботи могли б потім замінити солдатів у особливо небезпечних чи брудних ситуаціях.
Хоча робота має попередній характер, Шроб сказав, що наслідки надання системам ШІ здорового глузду можуть вийти за межі поля бою в найближчі кілька років.
"Ця можливість швидко навчати роботів, просто дозволяючи їм досліджувати змодельований світ, приваблива для всіх, хто працює в цій галузі", - сказав Шроб.